İletişime Geç
İletişime Geç +90 (850) 241 95 08

Dava ve Tahkim Hukuku

Tarafsız Hakemlerle Uyuşmazlıklara Daha Hızlı Çözüm!

Taraflar arasındaki uyuşmazlıkların mahkemeler yerine alanında uzman hakemlerce çözülmesini sağlıyor, hukuki sorunları pratik yollarla sonuçlandırıyoruz.

Aydın ve Yıldırır Hukuk Bürosu olarak; yurt içi ve yurt dışı ticari firmalar arasındaki uyuşmazlıkların hukuki yollara başvurmadan anlaşma yolu ile çözülmesini sağlıyoruz. Tarafsız ve objektif bir hakem ya da hakem heyeti tarafından görülen davalar ile taraflar arasındaki sorunun barışçıl yollarla hükme bağlanmasına, kararların daha hızlı alınmasına ve yürürlüğe konmasına, yargı gizliliğinin sağlanmasına olanak tanıyoruz.

Mahkeme sürecini beklemek istemiyor, daha hızlı ve esnek hatta daha az masraflı bir hukuki hizmet arıyorsanız, dava ve tahkim hukuku avukatlarımıza ulaşın!

Uluslararası ticari faaliyetlerde en yaygın ve uygun çözüm yolu tahkimdir. Tarafların yazılı bir sözleşme yaparak anlaşması sürecini kapsamaktadır.

Dava ve Tahkim Hukuku Avukatlarımızla Tanışın

Danışmanlık Hizmetlerimiz

Danışmanlık Hizmetlerimiz

Uyuşmazlıkların çözümünde süreci hızlandırmak ve gizliliği korumak isteyen müvekkillerimiz için dava ve tahkim danışmanlığı yapmaktayız.

Tahkim sözleşmelerinin ülkelerin hukuk sistemine göre hazırlanması, incelenmesi, mütalaa verilmesinin sağlanması, Türk ve yabancı müvekkillerin hakem nezdinde temsil edilmesi, uzlaşma dosyalarının hazırlanması, müzakere, uzlaşma, arabuluculuk hizmetlerinin verilmesi, talep edildiğinde bağımsız hakem olarak görev yapmak sunduğumuz danışmanlık hizmetleridir.

Alanında uzman avukatlarımızdan bilgi almak, dava ve tahkim süreçlerini başlatmak için bize ulaşın, sorunlarınızı yargıya gitmeden çözün!

Hakkımızda

Hukuki Çözümlerimiz

Hakem seçme özgürlüğü veren, hem düşük maliyetli hem de kısa sürede çözüm sunan tahkim davalarından yararlanın!

Müvekkillerimize; tahkim ve uyuşmazlık çözümüne dair uygun davaların belirlenmesi, ulusal ve uluslararası alanda tahkim davalarının takibi, tahkim kararlarının Türkiye’de tanınması ve tenfiz edilmesi için tanıma ve tenfiz davalarının takibi, tahkim kararlarının icrasını sağlamak gibi hukuki uygulamalar sunarak uyuşmazlıkları sonuca bağlıyoruz.

Ulusal ve uluslararası hakem heyetleri ve tahkim kurumları nezdinde, gizlilik esasına bağlı olarak adil ve hakkaniyetli çözümler elde etmelerini sağlıyoruz.

Müvekkil Yorumları
Hukuki Çözümlerimiz
Dava ve Tahkim Hukuku

Dava ve Tahkim Hukuku

Tarafsız ve Uzman Hakemlerle Uyuşmazlıklara Hızlı Çözüm!

Bilgi Al
Alanında Uzman ve Deneyimli Ekip

Alanında Uzman ve Deneyimli Ekip

Her biri alanında uzman, kendini geliştiren ve hukuksal yeniliklere ayak uyduran başarı odaklı ekibimizle hukuki sorunlarınızı çözüme ulaştırıyoruz!

20 yıllık hukuk danışmanlığı tecrübemiz, alanlarında akademik ve mesleki deneyime sahip uzman avukat kadromuz ve danışmanlarımızla müvekkillerimize ihtiyaç duydukları hukuki desteği sağlamaktayız. Hizmet kalitemiz ve hukuki disiplinlerden ödün vermeyen çalışma prensibimizle kişisel ve kurumsal davalara özel hukuki desteğin tespiti ve temini çalışmalarını sürdürmekteyiz.

Avukatlarımızın temel önceliği, müvekkilleri ile güçlü ilişkiler ve sağlıklı bir iletişim kurarak hukuki haklarını korumak, güvenilir ve şeffaf bir destek sağlamaktır.

Ekibimiz

15 Branşta Hukuki Destek

Hukuk büromuz, ulusal ve uluslararası alanda şirketlere, kuruluşlara ve kişilere farklı hukuki çözümler için tam kapsamlı hizmet vermektedir.

İş ve Sosyal Güvenlik Hukuku, Aile ve Boşanma Hukuku, Gayrimenkul Hukuku, İcra ve İflas Hukuku, Nüfus Davaları, Miras Hukuku, İdare ve Vergi Hukuku, Yabancılar ve Vatandaşlık Hukuku, Ticaret ve Şirketler Hukuku, Sigorta Hukuku, Dava ve Tahkim Hukuku başta olmak üzere dava ve hukuki uyuşmazlıklarda müvekkillerimizin menfaat ve ihtiyaçları doğrultusunda yaratıcı ve çözüm odaklı hukuki destek sağlanmaktadır.

Amacımız; müvekkillerimizin ve danışanlarımızın yaşadıkları hukuki problemleri en kısa sürede ve kalıcı bir biçimde çözüme ulaştırmaktır.

Hizmetlerimiz
15 Branşta Hukuki Destek
15000’den Fazla Müvekkil

15000’den Fazla Müvekkil

Kurulduğumuz günden bu yana Türkiye’de ve dünyanın farklı ülkelerinde başarılı hukuki süreçler yöneterek müvekkillerimizin memnuniyetini sağladık.

Uzman ekibimiz, gelişmiş global iletişim ağımız, kalite yönetimimiz ve yüksek hizmet standartlarımız sayesinde şahıs ve şirket müvekkillerimizin hukuki açıdan her türlü ihtiyaçlarını maksimum düzeyde karşılamak için çalışmakta, memnuniyetlerini yüksek tutacak yatırımları yaparak kendimizi geliştirmeye devam etmekteyiz.

Müvekkillerimize her açıdan şeffaflık sağlarken saygınlıklarını korumaya özen göstermekte, haklarını ve menfaatlerini önceliğimiz haline getirmekteyiz.

Referanslar

Aydın ve Yıldırır Hukuk Bürosu – Ayrıcalıklı Hizmet Anlayışımız!

Şahıs ve şirket müvekkillerimizin her türlü yasal ihtiyacını hukukun üstünlüğü ilkesinden hareketle güvenilir ve etkin bir biçimde karşılamaya dikkat ediyoruz. Ulusal ve uluslararası faaliyet yürüten müvekkillerimizin saygınlığını koruyarak hukuki problemlerini çözüme kavuşturuyoruz. Ekibimizle tanışmak, hukuki danışmanlık hizmetlerimiz hakkında bilgi almak istiyorsanız gelin, tanışalım!

Deneyimli Kadro

20 yılı aşkın hukuki danışmanlık ve dava çözümleri deneyimi, kendini geliştiren, uzman ve dinamik avukat kadrosu ile yanınızdayız.

Uluslararası Standart

Hukuki çözümlerde evrensel standartlara dayalı süreç yaklaşımı, uluslararası hukuk kurallarına hakimiyet ve uzmanlık sunuyoruz.

Global Hizmet

Türkiye ve Avrupa ülkeleri başta olmak üzere dünya genelinde hukuki danışmanlık almak isteyen müvekkillerimize hizmet veriyoruz.

Müvekkil Önceliği

Şahıs ve şirket müvekkillerimizin haklarını ve itibarlarını önceliğimiz olarak görüyor, menfaat ve ihtiyaçlarını daima gözetiyoruz.

Dava Takibi ve Dosya Yönetimi

Hukuki danışmanlık sürecinin başlangıcından dava dosyasının kapatılmasına kadar tüm süreci profesyonellikle yürütüyoruz.

Online Danışmanlık

Her türlü soru ve sorularınız için hukuki hizmetlerin öncesi ve sonrasında online avukatlık ve danışmanlık desteği sağlıyoruz.

Sıkça Sorulan Sorular

Aydın ve Yıldırır Hukuk Bürosu olarak Dava ve Tahkim Hukuku alanında; tahkim sözleşmelerinin ülkelerin hukuk sistemine göre hazırlanması, incelenmesi, mütalaa verilmesinin sağlanması, Türk ve yabancı müvekkillerin hakem nezdinde temsil edilmesi, uzlaşma dosyalarının hazırlanması, müzakere, uzlaşma, arabuluculuk hizmetlerinin verilmesi, ulusal ve uluslararası alanda tahkim davalarının takibi, tahkim kararlarının Türkiye’de tanınması ve tenfiz edilmesi için tanıma ve tenfiz davalarının takibi, tahkim kararlarının icrasını sağlamak gibi hizmetler veriyoruz.

Aydın ve Yıldırır Hukuk Bürosu olarak başta Türkiye, Avrupa ve Arap ülkeleri olmak üzere dünya genelinde kişisel ve kurumsal hukuk çözümleri için hizmet vermekteyiz. Ulusal ve uluslararası alanda şirketlere, kuruluşlara ve kişilere tam kapsamlı hukuki destek sunmaktayız.

Dava ve Tahkim hukuku avukatlarımızdan görüşme talep etmek için İletişim sayfamızda yer alan telefon numaralarından bize ulaşabilirsiniz. Sorununuzu ve almak istediğiniz hizmeti ileterek ilgili avukatlarımızla görüşebilirsiniz.

Danışmanlık Talebi

Danışmanlık Talebi