İletişime Geç
İletişime Geç +90 (850) 241 95 08

Fikri ve Sınai Haklar Hukuku

Özgün Eserlerinizi ve Fikirlerinizi Koruyoruz!

Müvekkillerimizin fikri mülkiyet haklarını koruyor, patent, tasarım ve marka tescil süreçlerinde uzman avukatlarımızla danışmanlık yapıyoruz.

Aydın ve Yıldırır Hukuk Bürosu olarak; müvekkillerimize marka, patent, tasarım ve faydalı model tescil işlemlerinde danışmanlık yapıyor; telif hakları uyuşmazlıklarının çözümü, eserlerin işletilmesi, lisans, mali hak devir sözleşmeleri, kullanma sözleşmeleri hazırlanması, fikri ve sınai mülkiyet hukukundan kaynaklı iptal, hükümsüzlük, tazminat ve haksız rekabet davalarının takibi, eserlerin korunması, taklitle mücadele ve hak takibi konularında avukatlık hizmeti veriyoruz.

Ulusal ve uluslararası mercilerde müvekkillerimizin marka, tasarım ve telif haklarından doğan uyuşmazlıklarını hızla çözüyoruz!

Marka, patent, tasarım ve faydalı model dahil fikri ve sınai mülkiyet haklarını koruyucu tescil işlemleri, hukuki süreçlerin daha akıcı ve sorunsuz geçmesini sağlamaktadır.

Fikri ve Sınai Haklar Hukuku Avukatlarımızla Tanışın

Danışmanlık Hizmetlerimiz

Danışmanlık Hizmetlerimiz

Hukuk büromuz; marka, patent hukuku, faydalı model, endüstriyel tasarım, telif hakları, marka patent sözleşmeleri başta olmak üzere her türlü fikri mülkiyet hakları için danışmanlık yapmaktadır.

Marka, patent, endüstriyel tasarım ve faydalı model hakları hakkında bilgilendirme ile ulusal ve uluslararası alanda endüstriyel tasarım ve faydalı modellerin araştırılması, tescili, korunması ve devri işlemleri, ticari marka danışmanlığı, telif hakları hakkında bilgilendirme, ticari sırların kötüye kullanılmasını engelleme, şirket birleşme ve devralmada fikri mülkiyet hakları ile ilgili danışmanlık, lisans sözleşmesi hazırlama, yurt dışı patent başvurularının yapılması konusunda uzman destek sağlamaktayız.

Fikri ve sınai haklar hususunda mahkeme başvurusu öncesinde uyuşmazlıkların çözüme kavuşturulması için arabuluculuk yapmakta, süreci hızlandırmaktayız.

Hakkımızda

Hukuki Çözümlerimiz

Fikri ve sınai haklar hukuku dahilinde uyuşmazlığa dönüşen durumlar için dava sürecinde müvekkillerimize avukatlık çözümleri sunmaktayız.

Marka, patent, endüstriyel tasarım ve faydalı model hakları uyuşmazlıklarından doğan davaların takibi, iptal, hükümsüzlük, tazminat ve haksız rekabet davalarının takibi, ulusal ve uluslararası merciiler önünde müvekkillerin temsili, taklit davaları, musiki eserler, fotoğraf, edebiyat eserleri, mimari eserler, bilgisayar yazılımları telif davaları konularında uzman ekibimizle haklarınızı korumak için çalışıyoruz.

Kişi ve firmalara özel, çözüm odaklı yaklaşımımızla özgün fikirleri koruma altına alıyor; ülkemize faydalı değerlerin katılmasına destek oluyoruz.

Müvekkil Yorumları
Hukuki Çözümlerimiz
Fikri ve Sınai Haklar Hukuku

Fikri ve Sınai Haklar Hukuku

Marka Patent ve Tescil İşlemleri İçin Kurumsal Destek!

Bilgi Al
Alanında Uzman ve Deneyimli Ekip

Alanında Uzman ve Deneyimli Ekip

Her biri alanında uzman, kendini geliştiren ve hukuksal yeniliklere ayak uyduran başarı odaklı ekibimizle hukuki sorunlarınızı çözüme ulaştırıyoruz!

20 yıllık hukuk danışmanlığı tecrübemiz, alanlarında akademik ve mesleki deneyime sahip uzman avukat kadromuz ve danışmanlarımızla müvekkillerimize ihtiyaç duydukları hukuki desteği sağlamaktayız. Hizmet kalitemiz ve hukuki disiplinlerden ödün vermeyen çalışma prensibimizle kişisel ve kurumsal davalara özel hukuki desteğin tespiti ve temini çalışmalarını sürdürmekteyiz.

Avukatlarımızın temel önceliği, müvekkilleri ile güçlü ilişkiler ve sağlıklı bir iletişim kurarak hukuki haklarını korumak, güvenilir ve şeffaf bir destek sağlamaktır.

Ekibimiz

15 Branşta Hukuki Destek

Hukuk büromuz, ulusal ve uluslararası alanda şirketlere, kuruluşlara ve kişilere farklı hukuki çözümler için tam kapsamlı hizmet vermektedir.

İş ve Sosyal Güvenlik Hukuku, Aile ve Boşanma Hukuku, Gayrimenkul Hukuku, İcra ve İflas Hukuku, Nüfus Davaları, Miras Hukuku, İdare ve Vergi Hukuku, Yabancılar ve Vatandaşlık Hukuku, Ticaret ve Şirketler Hukuku, Sigorta Hukuku, Dava ve Tahkim Hukuku başta olmak üzere dava ve hukuki uyuşmazlıklarda müvekkillerimizin menfaat ve ihtiyaçları doğrultusunda yaratıcı ve çözüm odaklı hukuki destek sağlanmaktadır.

Amacımız; müvekkillerimizin ve danışanlarımızın yaşadıkları hukuki problemleri en kısa sürede ve kalıcı bir biçimde çözüme ulaştırmaktır.

Hizmetlerimiz
15 Branşta Hukuki Destek
15000’den Fazla Müvekkil

15000’den Fazla Müvekkil

Kurulduğumuz günden bu yana Türkiye’de ve dünyanın farklı ülkelerinde başarılı hukuki süreçler yöneterek müvekkillerimizin memnuniyetini sağladık.

Uzman ekibimiz, gelişmiş global iletişim ağımız, kalite yönetimimiz ve yüksek hizmet standartlarımız sayesinde şahıs ve şirket müvekkillerimizin hukuki açıdan her türlü ihtiyaçlarını maksimum düzeyde karşılamak için çalışmakta, memnuniyetlerini yüksek tutacak yatırımları yaparak kendimizi geliştirmeye devam etmekteyiz.

Müvekkillerimize her açıdan şeffaflık sağlarken saygınlıklarını korumaya özen göstermekte, haklarını ve menfaatlerini önceliğimiz haline getirmekteyiz.

Referanslar

Aydın ve Yıldırır Hukuk Bürosu – Ayrıcalıklı Hizmet Anlayışımız!

Şahıs ve şirket müvekkillerimizin her türlü yasal ihtiyacını hukukun üstünlüğü ilkesinden hareketle güvenilir ve etkin bir biçimde karşılamaya dikkat ediyoruz. Ulusal ve uluslararası faaliyet yürüten müvekkillerimizin saygınlığını koruyarak hukuki problemlerini çözüme kavuşturuyoruz. Ekibimizle tanışmak, hukuki danışmanlık hizmetlerimiz hakkında bilgi almak istiyorsanız gelin, tanışalım!

Deneyimli Kadro

20 yılı aşkın hukuki danışmanlık ve dava çözümleri deneyimi, kendini geliştiren, uzman ve dinamik avukat kadrosu ile yanınızdayız.

Uluslararası Standart

Hukuki çözümlerde evrensel standartlara dayalı süreç yaklaşımı, uluslararası hukuk kurallarına hakimiyet ve uzmanlık sunuyoruz.

Global Hizmet

Türkiye ve Avrupa ülkeleri başta olmak üzere dünya genelinde hukuki danışmanlık almak isteyen müvekkillerimize hizmet veriyoruz.

Müvekkil Önceliği

Şahıs ve şirket müvekkillerimizin haklarını ve itibarlarını önceliğimiz olarak görüyor, menfaat ve ihtiyaçlarını daima gözetiyoruz.

Dava Takibi ve Dosya Yönetimi

Hukuki danışmanlık sürecinin başlangıcından dava dosyasının kapatılmasına kadar tüm süreci profesyonellikle yürütüyoruz.

Online Danışmanlık

Her türlü soru ve sorularınız için hukuki hizmetlerin öncesi ve sonrasında online avukatlık ve danışmanlık desteği sağlıyoruz.

Sıkça Sorulan Sorular

Aydın ve Yıldırır Hukuk Bürosu olarak Fikri ve Sınai Haklar Hukuku alanında; Marka, patent, endüstriyel tasarım ve faydalı model hakları uyuşmazlıklarından doğan davaların takibi, iptal, hükümsüzlük, tazminat ve haksız rekabet davalarının takibi, ulusal ve uluslararası merciiler önünde müvekkillerin temsili, taklit davaları, musiki eserler, fotoğraf, edebiyat eserleri, mimari eserler, bilgisayar yazılımları telif davaları için avukatlık hizmeti vermekteyiz.

Aydın ve Yıldırır Hukuk Bürosu olarak başta Türkiye, Avrupa ve Arap ülkeleri olmak üzere dünya genelinde kişisel ve kurumsal hukuk çözümleri için hizmet vermekteyiz. Ulusal ve uluslararası alanda şirketlere, kuruluşlara ve kişilere tam kapsamlı hukuki destek sunmaktayız.

Fikri ve Sınai Haklar hukuku avukatlarımızdan görüşme talep etmek için İletişim sayfamızda yer alan telefon numaralarından bize ulaşabilirsiniz. Sorununuzu ve almak istediğiniz hizmeti ileterek ilgili avukatlarımızla görüşebilirsiniz.

Danışmanlık Talebi

Danışmanlık Talebi