İletişime Geç
İletişime Geç +90 (850) 241 95 08

İdare ve Vergi Hukuku

Devlet ve Mükellef Arasındaki İletişimi Sağlıyoruz!

Müvekkillerimizin hak kaybı yaşamaması için idarenin hukuka aykırı işlem ve eylemlerine karşı danışmanlık ve avukatlık hizmeti vermekteyiz.

Aydın ve Yıldırır Hukuk Bürosu olarak; idari mercilerin kusurlu olabileceği durumlarda, idari işlem ve eylemlerin iptali ve davaların takibi, idareye karşı tam yargı davaları, vergi cezalarının iptali, kamu ihale kurumu kararlarının iptali, idari sözleşmelerde doğan uyuşmazlıkların çözümü konularında uzman avukatlarımızla yanınızdayız. İdare hukuku ve idari yargılama alanına giren itilaflar için dava öncesi ve sonrası hukuki destek sağlamaktayız.

Gerçek ve tüzel kişilerin çeşitli idareler ile yaşadığı uyuşmazlıklarda idare karşısında korunması hususunda çözüm odaklı çalışmaktayız.

Amacı kamu yararını sağlamak olan idarenin gerçekleştirdiği işlemlerin hukuka aykırı olması halinde yetkili mercilere başvurularak ilgili davaların açılması gerekmektedir.

İdare ve Vergi Hukuku Avukatlarımızla Tanışın

Danışmanlık Hizmetlerimiz

Danışmanlık Hizmetlerimiz

İdare ile gerçek ve tüzel kişiler arasındaki uyuşmazlıkların ele alınması ve çözüm yollarının oluşturulması için Aydın ve Yıldırır Hukuk Bürosu olarak danışmanlık hizmeti veriyoruz.

Kurumlar vergisi, gelir vergisi, KDV, ÖTV, emlak vergisi ve diğer vergi türlerinde tarh, tahakkuk ve tahsilat işlemler, resen tahakkuk işlemlerine ve kesilen cezalar, yanlış veya eksik gelir beyanı, hatalı indirim gibi vergi uyuşmazlığı, Belediye Kanunu’na ilişkin uyuşmazlıklar, kamulaştırma kararları kapsamında uzlaşma, yabancı ve yerel şirketlerin kuruluşunda idarede gerekli izin ve başvuruların yapılması konularında hukuki destek ve danışmanlık sunuyoruz.

İdare ve vergi hukuku kapsamında haklarınızı öğrenmek, dava ve yasal süreçler hakkında bilgi almak için avukatlarımızla iletişime geçebilirsiniz.

Hakkımızda

Hukuki Çözümlerimiz

Vergi ve idarede itilaf ve uyuşmazlığa dönüşen durumlarda dava sürecinin takibi ve başarıyla sonuçlandırılması için destek vermekteyiz.

İdarenin sorumluluğuna ilişkin davalar, iptal ve tam yargı davaları, idari sözleşmelerden doğan davalar, idari para cezası itiraz ve iptal davaları, kamulaştırma ile ilgili davalar, kentsel dönüşüm iptal davaları, belediye cezalarına iptal davaları, memur ve öğrenci davaları, karayolları trafik davaları, kamu ihaleleri davaları gibi anlaşmazlık süreçlerinde uzman ekibimizle haklarınızı korumak için çalışıyoruz.

İdarenin idari ve düzenleyici işlemleri ile vergi uyuşmazlıklarına karşı hızlı ve sonuç odaklı yaklaşımla hukuki işlemlerinizi profesyonel bir şekilde yönetiyoruz.

Müvekkil Yorumları
Hukuki Çözümlerimiz
İdare ve Vergi Hukuku

İdare ve Vergi Hukuku

İdari Uyuşmazlıkların Çözümünde Yanınızdayız!

Bilgi Al
Alanında Uzman ve Deneyimli Ekip

Alanında Uzman ve Deneyimli Ekip

Her biri alanında uzman, kendini geliştiren ve hukuksal yeniliklere ayak uyduran başarı odaklı ekibimizle hukuki sorunlarınızı çözüme ulaştırıyoruz!

20 yıllık hukuk danışmanlığı tecrübemiz, alanlarında akademik ve mesleki deneyime sahip uzman avukat kadromuz ve danışmanlarımızla müvekkillerimize ihtiyaç duydukları hukuki desteği sağlamaktayız. Hizmet kalitemiz ve hukuki disiplinlerden ödün vermeyen çalışma prensibimizle kişisel ve kurumsal davalara özel hukuki desteğin tespiti ve temini çalışmalarını sürdürmekteyiz.

Avukatlarımızın temel önceliği, müvekkilleri ile güçlü ilişkiler ve sağlıklı bir iletişim kurarak hukuki haklarını korumak, güvenilir ve şeffaf bir destek sağlamaktır.

Ekibimiz

15 Branşta Hukuki Destek

Hukuk büromuz, ulusal ve uluslararası alanda şirketlere, kuruluşlara ve kişilere farklı hukuki çözümler için tam kapsamlı hizmet vermektedir.

İş ve Sosyal Güvenlik Hukuku, Aile ve Boşanma Hukuku, Gayrimenkul Hukuku, İcra ve İflas Hukuku, Nüfus Davaları, Miras Hukuku, İdare ve Vergi Hukuku, Yabancılar ve Vatandaşlık Hukuku, Ticaret ve Şirketler Hukuku, Sigorta Hukuku, Dava ve Tahkim Hukuku başta olmak üzere dava ve hukuki uyuşmazlıklarda müvekkillerimizin menfaat ve ihtiyaçları doğrultusunda yaratıcı ve çözüm odaklı hukuki destek sağlanmaktadır.

Amacımız; müvekkillerimizin ve danışanlarımızın yaşadıkları hukuki problemleri en kısa sürede ve kalıcı bir biçimde çözüme ulaştırmaktır.

Hizmetlerimiz
15 Branşta Hukuki Destek
15000’den Fazla Müvekkil

15000’den Fazla Müvekkil

Kurulduğumuz günden bu yana Türkiye’de ve dünyanın farklı ülkelerinde başarılı hukuki süreçler yöneterek müvekkillerimizin memnuniyetini sağladık.

Uzman ekibimiz, gelişmiş global iletişim ağımız, kalite yönetimimiz ve yüksek hizmet standartlarımız sayesinde şahıs ve şirket müvekkillerimizin hukuki açıdan her türlü ihtiyaçlarını maksimum düzeyde karşılamak için çalışmakta, memnuniyetlerini yüksek tutacak yatırımları yaparak kendimizi geliştirmeye devam etmekteyiz.

Müvekkillerimize her açıdan şeffaflık sağlarken saygınlıklarını korumaya özen göstermekte, haklarını ve menfaatlerini önceliğimiz haline getirmekteyiz.

Referanslar

Aydın ve Yıldırır Hukuk Bürosu – Ayrıcalıklı Hizmet Anlayışımız!

Şahıs ve şirket müvekkillerimizin her türlü yasal ihtiyacını hukukun üstünlüğü ilkesinden hareketle güvenilir ve etkin bir biçimde karşılamaya dikkat ediyoruz. Ulusal ve uluslararası faaliyet yürüten müvekkillerimizin saygınlığını koruyarak hukuki problemlerini çözüme kavuşturuyoruz. Ekibimizle tanışmak, hukuki danışmanlık hizmetlerimiz hakkında bilgi almak istiyorsanız gelin, tanışalım!

Deneyimli Kadro

20 yılı aşkın hukuki danışmanlık ve dava çözümleri deneyimi, kendini geliştiren, uzman ve dinamik avukat kadrosu ile yanınızdayız.

Uluslararası Standart

Hukuki çözümlerde evrensel standartlara dayalı süreç yaklaşımı, uluslararası hukuk kurallarına hakimiyet ve uzmanlık sunuyoruz.

Global Hizmet

Türkiye ve Avrupa ülkeleri başta olmak üzere dünya genelinde hukuki danışmanlık almak isteyen müvekkillerimize hizmet veriyoruz.

Müvekkil Önceliği

Şahıs ve şirket müvekkillerimizin haklarını ve itibarlarını önceliğimiz olarak görüyor, menfaat ve ihtiyaçlarını daima gözetiyoruz.

Dava Takibi ve Dosya Yönetimi

Hukuki danışmanlık sürecinin başlangıcından dava dosyasının kapatılmasına kadar tüm süreci profesyonellikle yürütüyoruz.

Online Danışmanlık

Her türlü soru ve sorularınız için hukuki hizmetlerin öncesi ve sonrasında online avukatlık ve danışmanlık desteği sağlıyoruz.

Sıkça Sorulan Sorular

Aydın ve Yıldırır Hukuk Bürosu olarak İdare ve Vergi Hukuku alanında; iarenin sorumluluğuna ilişkin davalar, hukuka aykırı idari işlemlerin iptaline ilişkin davalar, iptal ve tam yargı davaları, idari sözleşmelerden doğan davalar, idari para cezası itiraz ve iptal davaları, kamulaştırma ile ilgili davalar, kentsel dönüşüm iptal davaları, belediye cezalarına iptal davaları, memur ve öğrenci davaları, karayolları trafik davaları, kamu ihaleleri davaları ile müvekkillerimizin her türlü hukuki işlemleri için avukatlık hizmeti vermekteyiz.

Aydın ve Yıldırır Hukuk Bürosu olarak başta Türkiye, Avrupa ve Arap ülkeleri olmak üzere dünya genelinde kişisel ve kurumsal hukuk çözümleri için hizmet vermekteyiz. Ulusal ve uluslararası alanda şirketlere, kuruluşlara ve kişilere tam kapsamlı hukuki destek sunmaktayız.

İdare ve Vergi hukuku avukatlarımızdan görüşme talep etmek için İletişim sayfamızda yer alan telefon numaralarından bize ulaşabilirsiniz. Sorununuzu ve almak istediğiniz hizmeti ileterek ilgili avukatlarımızla görüşebilirsiniz.

Danışmanlık Talebi

Danışmanlık Talebi