İletişime Geç
İletişime Geç +90 (850) 241 95 08

Ticaret ve Şirketler Hukuku

Şirketinizi En Doğru Şekilde Yönetin!

Yerli ve yabancı şirketlere, yatırımcılara ve kişilere şirket kuruluşu, birleşme ve devralma dahil Ticaret ve Şirketler Hukuku kapsamına giren tüm konularda rehberlik ediyoruz.

Aydın ve Yıldırır Hukuk Bürosu olarak; şirket ve şube kuruluş işlemlerinin takibi, genel kurulların düzenlenmesi, şirket esas ve ortaklar arası şirket idare sözleşmelerinin hazırlanması, şirket birleştirme ve pay devirleri, genel kurul işlemleri, sermaye artırımı ve sermaye azaltılması işlemleri, karşılaşılan ticari uyuşmazlıkların çözümü, çek, senet, poliçe gibi kambiyo senetlerinden doğan alacak ve iptal davaları ile takiplerinin yürütülmesi ile ayrılma ve nevi değişiklikleri konularında hizmet veriyoruz.

Müvekkillerimizin ticari iştiraklerinde karşılaşacakları sorunların çözümünde müzakerelerin gerçekleştirilmesinden dava sonuçlandırmaya kadar uzman kadromuzla yanlarında oluyoruz.

Türkiye’de ticari şirket kuracak olan yatırımcıların sektörel mevzuata uygun hareket etmeleri için hukuki danışman edinmeleri önemlidir.

Ticaret ve Şirketler Hukuku Avukatlarımızla Tanışın

Danışmanlık Hizmetlerimiz

Danışmanlık Hizmetlerimiz

Şirket kuruluşundan esas sözleşmelerin hazırlanmasına, genel kurul kararlarından sermaye artırımına kadar firmalara Ticaret ve Şirketler Hukuku danışmanlığı yapıyoruz.

Adi şirket, limited, anonim, komandit veya kolektif ve kooperatif şirketlerin kuruluş işlemleri, şirket ana sözleşmelerinin hazırlanması, genel kurul düzenlemeleri, pay sahiplerinin hak işlemleri, ortaklar arası sözleşmeler, sermaye artırımı ve azalımı, kredi sözleşmelerinin hazırlanması, halka arz ve sermaye piyasası kurulu işlemleri, hisse devir, bayilik ve acentelik sözleşmeleri, şirketlerin iflası ve tasfiyesi, haksız rekabetin önlenmesi ile tüketici mevzuatı kapsamında danışmanlık hizmetleri veriyoruz.

Kurumsal yönetim danışmanlığı hizmetimizden yararlanarak şirketinizin idaresini sistemleştirebilir, hukuki kurallara uygun bir yönetim anlayışına sahip olabilirsiniz.

Hakkımızda

Hukuki Çözümlerimiz

Ticaret ve Şirketler Hukuku’ndan doğan dava ve ihtilaflarda müvekkillerimizi temsil ediyor, haklarını savunuyoruz.

Şirket alacaklarının icra müdürlükleri ve mahkemeler aracılığıyla takibi ile alacağın tahsili, çek, senet, poliçe gibi kambiyo senetlerinden kaynaklanan iptal davaları, borsa ve sermaye piyasası itilaflarının giderilmesi, Şirket Genel Kurul kararlarının iptali davaları, haksız sermaye artırımı nedeniyle ortakların uğradığı zararın tazmini, kira, alım-satım, kredi, bayilik sözleşmelerinden kaynaklanan davalar, şirketin sona erme, iflas ve tasfiye işlemleriyle ilgili davalar ile ortaklar arasındaki davalar için hukuki destek sağlıyoruz.

Şirketlerin sağlıklı bir ticari hayata sahip olması, karşılaştıkları sorunları en kısa ve kayıpsız şekilde atlatmaları için 20 yıllık deneyimimizle yanlarında oluyoruz.

Müvekkil Yorumları
Hukuki Çözümlerimiz
Ticaret ve Şirketler Hukuku

Ticaret ve Şirketler Hukuku

Ticari İşletme Mevzuatına Uygun Çözümler!

Bilgi Al
Alanında Uzman ve Deneyimli Ekip

Alanında Uzman ve Deneyimli Ekip

Her biri alanında uzman, kendini geliştiren ve hukuksal yeniliklere ayak uyduran başarı odaklı ekibimizle hukuki sorunlarınızı çözüme ulaştırıyoruz!

20 yıllık hukuk danışmanlığı tecrübemiz, alanlarında akademik ve mesleki deneyime sahip uzman avukat kadromuz ve danışmanlarımızla müvekkillerimize ihtiyaç duydukları hukuki desteği sağlamaktayız. Hizmet kalitemiz ve hukuki disiplinlerden ödün vermeyen çalışma prensibimizle kişisel ve kurumsal davalara özel hukuki desteğin tespiti ve temini çalışmalarını sürdürmekteyiz.

Avukatlarımızın temel önceliği, müvekkilleri ile güçlü ilişkiler ve sağlıklı bir iletişim kurarak hukuki haklarını korumak, güvenilir ve şeffaf bir destek sağlamaktır.

Ekibimiz

15 Branşta Hukuki Destek

Hukuk büromuz, ulusal ve uluslararası alanda şirketlere, kuruluşlara ve kişilere farklı hukuki çözümler için tam kapsamlı hizmet vermektedir.

İş ve Sosyal Güvenlik Hukuku, Aile ve Boşanma Hukuku, Gayrimenkul Hukuku, İcra ve İflas Hukuku, Nüfus Davaları, Miras Hukuku, İdare ve Vergi Hukuku, Yabancılar ve Vatandaşlık Hukuku, Ticaret ve Şirketler Hukuku, Sigorta Hukuku, Dava ve Tahkim Hukuku başta olmak üzere dava ve hukuki uyuşmazlıklarda müvekkillerimizin menfaat ve ihtiyaçları doğrultusunda yaratıcı ve çözüm odaklı hukuki destek sağlanmaktadır.

Amacımız; müvekkillerimizin ve danışanlarımızın yaşadıkları hukuki problemleri en kısa sürede ve kalıcı bir biçimde çözüme ulaştırmaktır.

Hizmetlerimiz
15 Branşta Hukuki Destek
15000’den Fazla Müvekkil

15000’den Fazla Müvekkil

Kurulduğumuz günden bu yana Türkiye’de ve dünyanın farklı ülkelerinde başarılı hukuki süreçler yöneterek müvekkillerimizin memnuniyetini sağladık.

Uzman ekibimiz, gelişmiş global iletişim ağımız, kalite yönetimimiz ve yüksek hizmet standartlarımız sayesinde şahıs ve şirket müvekkillerimizin hukuki açıdan her türlü ihtiyaçlarını maksimum düzeyde karşılamak için çalışmakta, memnuniyetlerini yüksek tutacak yatırımları yaparak kendimizi geliştirmeye devam etmekteyiz.

Müvekkillerimize her açıdan şeffaflık sağlarken saygınlıklarını korumaya özen göstermekte, haklarını ve menfaatlerini önceliğimiz haline getirmekteyiz.

Referanslar

Aydın ve Yıldırır Hukuk Bürosu – Ayrıcalıklı Hizmet Anlayışımız!

Şahıs ve şirket müvekkillerimizin her türlü yasal ihtiyacını hukukun üstünlüğü ilkesinden hareketle güvenilir ve etkin bir biçimde karşılamaya dikkat ediyoruz. Ulusal ve uluslararası faaliyet yürüten müvekkillerimizin saygınlığını koruyarak hukuki problemlerini çözüme kavuşturuyoruz. Ekibimizle tanışmak, hukuki danışmanlık hizmetlerimiz hakkında bilgi almak istiyorsanız gelin, tanışalım!

Deneyimli Kadro

20 yılı aşkın hukuki danışmanlık ve dava çözümleri deneyimi, kendini geliştiren, uzman ve dinamik avukat kadrosu ile yanınızdayız.

Uluslararası Standart

Hukuki çözümlerde evrensel standartlara dayalı süreç yaklaşımı, uluslararası hukuk kurallarına hakimiyet ve uzmanlık sunuyoruz.

Global Hizmet

Türkiye ve Avrupa ülkeleri başta olmak üzere dünya genelinde hukuki danışmanlık almak isteyen müvekkillerimize hizmet veriyoruz.

Müvekkil Önceliği

Şahıs ve şirket müvekkillerimizin haklarını ve itibarlarını önceliğimiz olarak görüyor, menfaat ve ihtiyaçlarını daima gözetiyoruz.

Dava Takibi ve Dosya Yönetimi

Hukuki danışmanlık sürecinin başlangıcından dava dosyasının kapatılmasına kadar tüm süreci profesyonellikle yürütüyoruz.

Online Danışmanlık

Her türlü soru ve sorularınız için hukuki hizmetlerin öncesi ve sonrasında online avukatlık ve danışmanlık desteği sağlıyoruz.

Sıkça Sorulan Sorular

Aydın ve Yıldırır Hukuk Bürosu olarak Ticaret ve Şirketler Hukuku alanında; şirket alacaklarının icra müdürlükleri ve mahkemeler aracılığıyla takibi ile alacağın tahsili, çek, senet, poliçe gibi kambiyo senetlerinden kaynaklanan iptal davaları, borsa ve sermaye piyasası itilaflarının giderilmesi, Şirket Genel Kurul kararlarının iptali davaları, haksız sermaye artırımı nedeniyle ortakların uğradığı zararın tazmini, kira, alım-satım, kredi, bayilik sözleşmelerinden kaynaklanan davalar, şirket çalışanları ile şirket arasındaki davalar, hisse/malvarlığı satış ve devir sözleşmelerinden doğan davalar, şirketin sona erme, iflas ve tasfiye işlemleriyle ilgili davalar ile ortaklar arasındaki davalar için avukatlık hizmeti vermekteyiz.

Aydın ve Yıldırır Hukuk Bürosu olarak başta Türkiye, Avrupa ve Arap ülkeleri olmak üzere dünya genelinde kişisel ve kurumsal hukuk çözümleri için hizmet vermekteyiz. Ulusal ve uluslararası alanda şirketlere, kuruluşlara ve kişilere tam kapsamlı hukuki destek sunmaktayız.

Ticaret ve Şirketler hukuku avukatlarımızdan görüşme talep etmek için İletişim sayfamızda yer alan telefon numaralarından bize ulaşabilirsiniz. Sorununuzu ve almak istediğiniz hizmeti ileterek ilgili avukatlarımızla görüşebilirsiniz.

Danışmanlık Talebi

Danışmanlık Talebi