Şirket Avukatı Seçerken Dikkat Edilecekler

Şirketinize Uygun Bir Avukat Seçin!

İş hukuku ve ticaret hukuku notasında gerekli bilgileri edinmek ve hukuki süreçlerin takip, yönetim işlemlerini gerçekleştirmek adına şirketler avukata ihtiyaç duymakta ve kurumun hukuki departmanında yatırım yapmaktadır.

Olası hukuki durumların ve sözleşmelerin şirket lehine gerçekleşmesi ve hukuki alanda donanımlı bilgiler edinilmesi adına şirket avukatı seçerken dikkat edilecek bazı önemli faktörler bulunmaktadır. Bu faktörler avukatın deneyimi, uzmanlık alanı ve kişisel özellikleri çerçevesinde açıklanabilmektedir Bu hususta şirketler adına, şirket avukatı seçerken dikkat edilecek listesi hazırlanmıştır.

Şirket Avukatlarının Sahip Olması Gereken Özellikler- Şirket Avukatı Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli?

Şirketleri adına en uygun avukat ile anlaşma sağlamayı hedefleyen şirketlere için hazırladığımız, şirket avukatı seçerken dikkat edilecekler listesi doğrultusunda hukuki açıdan donanımla ve aşanında deneyimli bir avukat ile anlaşma sağlayabilirsiniz. Şirket avukatı seçimi noktasında dikkat etmeniz gereken temel hususun şirketinizin misyonu ve vizyonuna uygun bir şirket avukatı tercihi yapmanız yönünde olacaktır.

Peki, şirket avukatı seçimi noktasında en iyi şirket avukatı nasıl bulunur diye soran şirketler nelere dikkat etmeli? İyi bir şirket avukatı seçmek için nasıl bir süreç izlemesiniz? Şirket avukatı seçme amacı taşıyan şirketler adın şirket avukatı seçerken dikkat edilecekler listesi:

  • Şirketiniz için tercih ettiğiniz avukatın şirket misyonu ve vizyonuna uygun olması ve uyum sağlamasına dikkat etmelisiniz,
  • Özellikle ticaret ve iş hukuku noktasında uzmanlaşmış bir avukat tercih etmeniz size birçok açıdan fayda sağlayacaktır. Bunun yanında şirketinizin sektörüne yatkın bir avukat seçmeniz de son derece önem teşkil etmektedir.
  • Tercih sürecinde görüşme sağladığınız şirket avukatı seçimi için avukatın donanımı ve deneyimine dikkat etmelisiniz. Alanında uzmanlaşmış ve hukuki açıdan tecrübeli bir avukat tercihince bulunmanız şirketiniz adına oldukça avantajlı bir karar olacaktır.
  • Şirket avukatı seçimi noktasında dikkat etmeniz gereken bir diğer madde ise avutan sahip olduğu referanslar ve daha önce hangi kurumsal firmalarda, hangi alanlarda görev aldığı bilgisidir. Bu bilgiler şirket avukatı meçimi noktasında oldukça açıklayıcı olacaktır.
  • Şirket avukatı seçerken dikkat edilecekler noktasındaki en önemli hususlardan birisi ise avutan karakteristik özellikleri noktasında etkilidir. Şirket avukatı tercihiniz sırasında iletişime açık, insani ilişkileri kuvvetli bir şirket avukatı seçmek şirketiniz adına oldukça faydalı olacaktır.
  • Şirket avukatı tercihi sırasında avukatınızın iş ahlakına önem vermesi ve maddiyattan önce iş ahlakını benimsemesi son derece dikkat ve önem gerektiren bir husustur.

Bu özelliklerin ve faktörün haricinde şirket avukatı seçerken dikkat edilecekler noktasında maddi bir beklenti de oldukça önemlidir. Şirketiniz için tercih edeceğiniz avukat ile maddi açısından ortak payda da buluşmanız olası sorunların ve anlaşmazlıkların önüne geçecektir.

Şirket Avukatı Seçme Yolları

Şirketiniz adına en uygun avukatı seçmek için önceden belirlediğiniz şartlar doğrultusunda hareket edebilir veya referans yoluyla alanında uzman bir avukat ile görüşme sağlayabilirsiniz. Şirketiniz adına belirlediğiniz şartların görüşmesi sırasında avukat tarafından da uygun bulunması sonucunda karşılıklı güvene dayanan bir iş iletişimi ve ortaklığı sağlanması mümkün olacaktır.

[widget-129]

Yorum Yap

İletişime Geç
İletişime Geç +90 (212) 217 33 00