Vatandaşlık Kazanmak İçin Ne Kadar Paranız Olmalı?

Vatandaşlık İçin Ne Kadar Para Gerekir?

Kendi ülkesindeki yaşam standartlarının düşük olduğunu düşünen kişiler, diledikleri ülkede yaşayabilmek için ve vatandaşlık için ne kadar para gerekir sorusunu merak ediyor. Öyleyse vatandaşlık kazanmak için ne kadar paranız olmalı?

Başka bir ülkede, refah içinde yaşamak isteyen kişilerin bir miktar paralarının olması tabii ki gerekli bir durumdur. Hayatlarını başka bir ülkede idame ettirmek isteyen kişilerin vatandaşlık için ne kadar para gerekir sorusunun ülkeden ülkeye değiştiğini de bilmesi gerekiyor. Başka bir ülkede vatandaşlık sahibi olmak istiyorsanız en az 100 bin dolar gibi bir ücreti gözden çıkarmalısınız.

Vatandaşlık için gereken para, sizi zorlamayacak bir düzeyde olduğunda yurt dışına yerleşme imkanınız oldukça kolay olacaktır. Fakat tercih edeceğiniz ülkenin talepte bulunduğu vatandaşlık parası sizi aşıyorsa bir süre daha araştırma ve birikim yapmaya devam etmeniz gerekebilir. Çünkü bir çok ülke yatırım yoluyla vatandaşlık imkanı sunarak, ülkelerinin sınırları dahilinde bir iş kurmanızı veya mülk sahibi olmanızı beklemektedir.

Türk Vatandaşlığı İçin Ne Kadar Para Gerekir?

Türk vatandaşlığı hakkına sahip olmak için daha önce çok daha yüksek miktarları gözden çıkarmak gerekirken, Türkiye vatandaşlık kanununun 19.09.2018 tarihli yönetmelik değişikliğine göre son dönemde en az 250 bin dolar parası bulunan kişilerin vatandaşlık alması kolaylaştırılmıştır. 250 bin dolar değerinde gayrimenkul sahibi olan kişiler vatandaşlık alabilir. 

Türk vatandaşlığı için ne kadar para gerektiği, sadece mülk sahipliği üzerinden değerlendirilmemelidir. Yabancı uyruklu yatırımcıların Türk vatandaşlığı alabilmeleri için bu ülkede en az 500 bin dolar değerinde yatırım yapmaları şartı aranır. Ailenin diğer üyeleri de bu kapsamın içinde yer alarak vatandaşlık hakkına sahip olurlar. Vatandaşlık için gereken para hakkında şartların son yıllarda yapılan düzenlemelerle kolaylaştırıldığı da bilinmelidir. Eskiye oranla daha kolay bir şekilde Türk vatandaşlığı alınabilmektedir.

İngiltere Vatandaşlık İçin Ne Kadar Para Talep Eder?

Vatandaşlık almak için en çok tercih edilen ve konuşulan ülkeler arasında ilk sıralarda yer alan İngiltere’nin vatandaşlık için ne kadar ücret talep ettiğini merak ediyorsanız, İngiltere vatandaşlık için ne kadar para ister bilmiyorsanız, en az 2 milyon sterlin değerinde bir sermaye girişiniz olması gerektiğini bilmelisiniz.

Vatandaşlık hakkının kazanılması için 5 yıl süreyle sermayenin korunması şart. Bu ülkeden vatandaşlık almak isteyen kişiler vazgeçip sermayeyi geri çektiğinde vatandaşlık hakkını kaybetme riskleri bulunuyor. İngiltere’de vatandaşlık almak isteyen kişiler 5 yıl içinde vatandaşlık alabilmek için 2 milyon sterlinden daha fazla yatırım yapabilirlerse, 5 yıldan çok daha kısa bir süre içinde İngiliz vatandaşlığı edinebiliyor.

Kanada Vatandaşlığı İçin Ne Kadar Para Gerekir?

Son dönemde en çok tercih edilen Kanada vatandaşlığı için ne kadar para gerekeceğini bilmek isteyen kişilere, öncelikle bu ülkenin donanımlı kişileri ülkesine kabul ettiğini belirtmekte yarar var. Kendi işinin sahibi ve bu işten para kazanan, hızlı gelişen start-up projeleri için yatırım yapmayı düşünen kişiler Kanada’dan vatandaşlık talebinde bulunabiliyor. Bunun için en az 400 bin Kanada doları değerinde yatırım yapmanız şartı var. 

En Ucuz Vatandaşlık Veren Ülkeler

Vatandaşlık için ne kadar para gerekir diye soran kişilerin en ucuz vatandaşlık veren ülkeler hakkında bilgi sahibi olmak istedikleri de bir gerçektir. Parasız vatandaşlık veren ülkeler var mı, en kolay vatandaşlık alınabilecek ülkeler nereler merak ediyorsanız birkaç ülkeyle merakınızı giderelim.

Bir ülkeden vatandaşlık alabilmek için maliyetlerin olabildiğince düşürüldüğü ve vatandaşlık alımının kolaylaştığı ülkeler de bulunur. Bu ülkelerden Dominika, yapacağınız 100 bin dolarlık bağışla vatandaşlık verirken, Karadağ ülkesinin vatandaşlığını alabilmek için 500 bin Euro, Dominik Cumhuriyeti’nin vatandaşlığını alabilmek için 200 bin dolar, Grenada ülke vatandaşlığı için yine bir 100 bin dolar gözden çıkarılmalıdır.

Vatandaşlık için ne kadar para gerekir, vatandaşlık alması en kolay ülkeler gibi vatandaşlık için gereken para konularında ayrıntılı bilgi almak için hukuk büromuzdan danışmanlık talebinde bulunabilirsiniz. 

[widget-129]

Yorum Yap

İletişime Geç
İletişime Geç +90 (212) 217 33 00