Yatırım Yoluyla Vatandaşlık Nasıl Kazanılır? Vatandaşlık Edinimi

Yabancı Yatırımcının Vatandaşlık Kazanması Hakkında

Farklı bir ülkede oturum ve vatandaşlık izni sahibi olmak için bazı temel hukuki düzenlemeler ve şartlar bulunmaktadır. Bu şartların karşılanması dâhilinde, farklı bir ülkede vatandaşlık edinmek isteyen kişiler çifte vatandaşlık hakkında sahip olabilirler.

Peki, farklı ülkelerde oturum izni almak ve yatırım yoluyla vatandaşlık elde etmek için hangi yollar izlenmelidir? Yatırım yoluyla vatandaşlık kazanmak için karşılanması gereken şartlar ve gerekli olan belgeler nelerdir? Yatırım yoluyla vatandaşlık kazanmak adına merak ettiğiniz tüm detayları ve yatırım yoluyla vatandaşlık nasıl kazanılır sorusunun cevabını yazımızda bulabilirsiniz.

Yatırım Yapan Yabancının Vatandaşlık Kazanmasının Şartları

Vatandaşlık edinmek için başvurular yollardan birisi ise yatırım yoluyla vatandaşlık seçeneğidir. Yatırım yoluyla vatandaşlık kazanmak için kurallara uygun bir yatırım gerçekleştirilmesi gerekmektedir. 

Her ülke adına oturum izni alınabilir ve belirli bir süre o ülkede yaşadıktan sonra vatandaşlık için başvuru yapılabilir. Bu işlemler sırasında profesyonel yardım almak için bir hukuk bürosuna başvurmak oldukça faydalı olacaktır. Alanında uzman avukatlardan danışmanlık hizmeti almak adına yatırım yoluyla vatandaşlık için hukuk büroları ile iletişime geçebilirsiniz.

Farklı bir ülkede yatırı gerçekleştirerek vatandaşlık kazanmak için ne yapmalısınız? Karşılamanız gereken koşullar nelerdir? Birlikte inceleyelim. İşte, yatırım yaparak vatandaşlık alabileceğiniz bazı ülkeler ve yatırım oranları:

  • İngiltere’de Yatırım Yoluyla Vatandaşlık Kazanmak

İngiltere’de yatırım yaparak vatandaşlık hakkı kazanmak istiyorsanız 1 milyon pound değerinde bir yatırım yapmanız ve 5 sene boyunca İngiltere’de yaşamanız gerekmektedir. İngiltere vatandaşı olmak için oturma izni almanız da gerekli şartlar arasında yer almaktadır. 

  • Belçika’da Yatırım Yoluyla Vatandaşlık Kazanmak

Belçika’da yatırım yoluyla vatandaşlık kazanmak için en az 3 sene Belçika’da yaşamak, oturma izni almak ve 800 Bin Euro yatırım yapmak gerekmektedir.

  • Malta’da Yatırım Yoluyla Vatandaşlık Kazanmak

AB Ülkeleri arasında yer alan Malta’da yatırım yaparak vatandaşlık hakkı kazanmak için 650 Bin Euro yatırım yapmanız gerekmektedir.

  • Kanada’da Yatırım Yoluyla Vatandaşlık Kazanmak

Kanada’da yatırım yaparak vatandaşlık kazanmayı hedefliyorsanız hem yatırım yapmanız gerektiğini hem de belirli bir miktarda mal varlığınızın bulunması gerektiğini bilmelisiniz. Kanada vatandaşı olmak isteyen kişiler 800 bin dolarlık mal varlığına sahip olmalı ve vatandaşlık hakkı kazanmak için 400 bin dolarlık yatırım gerçekleştirmelidir.

  • Uruguay’da Yatırım Yoluyla Vatandaşlık Kazanmak

Uruguay vatandaşı olmak için 3 yıllık oturma izni almanız ve 1200 dolarlık bir maaşa sahip olmanız yatırım yoluyla vatandaşlık hakkı kazanmanız için yeterlidir.

  • Singapur’da Yatırım Yoluyla Vatandaşlık Kazanmak

Vatandaşlık kazanmak noktasında en yüksek yatırım şartlarından birisine sahip olan Singapur’da vatandaşlık hakkı elde etmek için 2 milyon dolarlık bir mal varlığın ve yıllık ortalama 160 milyon dolar civarında bir gelire sahip olmanız gerekmektedir.

  • Hong Kong’da Yatırım Yoluyla Vatandaşlık Kazanmak

1 milyon 260 bin dolarlı bir yatırım gerçekleştirerek Hong Kong’da yatırım yoluyla vatandaşlık kazanabilirsiniz.

Ülkelere gerçekleştireceğiniz yatırım miktarlarının yanında her ülkenin ayrıca talep ettiği şartlar da bulunmaktadır. Bu şartları ayrıntılı inceleyerek şartları karşılamanız dâhilinde bir hukuk bürosunun desteği eşliğinde vatandaşlık başvurusu gerçekleştirebilirsiniz.

Çocuklar Yatırım Yoluyla Vatandaşlık Hakkından Yararlanabilir Mi?

Yabancı kişinin yatırım yoluyla kazandığı vatandaşlık hakkı, yaş sınırın geçmeyen çocuklara sirayet etmektedir. Yaş sınırı ülkeler adına farklılıklar gösterebilmektedir.

Yaş sınırını geçen çocuk ve eşler içinse ayrı bir yatırım gerçekleştirilerek vatandaşlık hakkı kazanılabilmektedir.

[widget-129]

Yorum Yap

İletişime Geç
İletişime Geç +90 (212) 217 33 00