Yatırım Yoluyla Vatandaşlık Kazanmak İçin Avukat Gerekir Mi?

Yatırımla Vatandaşlık Başvurusunda Avukatın Önemi

Yatırım yolu ile vatandaşlık almak isteyen kişiler ülkelerin gerekli gördükleri şartları sağlayıp yeterli miktarda yatırım gerçekleştirdikleri takdirde başvurularını gerçekleştirebilmektedirler. Yatırım yoluyla vatandaşlık kazanmak için avukat dâhilinde başvurunuzu gerçekleştirmek ve başvuru sürecinde bir avukattan yardım almak çok daha verimli sonuçlar almanız adına son derece önemlidir.

Vatandaşlık uzmanı olan bir yatırımla vatandaşlık avukatı ile iletişime geçmeniz size yatırım yoluyla vatandaşlık alma noktasında en nitelikli düzeyde bir danışmanlık hizmeti sunmaktadır. Avukatınız sayesinde vatandaşlık alma hedefiniz doğulusunda yasal tavsiyeler ve bilgiler edinebilir vatandaşlık başvurusu sürecini kolaylıkla geçirebilirsiniz.

Yatırım Yoluyla Vatandaşlık Noktasında Profesyonel Destek

Yatırım yoluyla farklı bir ülkede vatandaşlık hakkı elde etmek isteyen yatırımcının seçtiği yol dâhilinde uygunluk belgesi alması gereken kurumlar farklılık gösterebilmektedir. Bunu haricinde yatırım yoluyla vatandaşlık kazanma noktasında diğer vatandaşlık kazama yollarına oranla farklı prosedürler işlemektedir. Bu sebeple yatırım yoluyla vatandaşlık kazanmak isteyen kişiler profesyonel bir destek neticesinde bir avukat aracılığıyla işlemlerin yapılması tavsiye edilmektedir.

Yatırım yoluyla vatandaşlık avukat yardımıyla gerçekleşen özel bir yatırım gerçekleştirerek vatandaşlık elde etmek ve alternatif bir pasaport güvencesi sağlamak son derece etkili bir yoldur. Gerekli yarımların ve şartlar dahilinde varsa istihdam olanaklarının sağlanması, yıllık gelirin şartlara uyumu gibi noktalar karşılandığı takdirde farklı bir ülkede vatandaşlık hakkı kazanılmaktadır.

Vatandaşlık Hakkı Kazanma Süreçleri – Vatandaşlık Hukuku

Vatandaşlık hakkı elde edilmek istenen ülkeler bazı noktalarda farklılık gösterse de (vatandaşlık başvurusunun gerçekleştiği zaman dilimi, yıllık gelir vb.) genel manada yatırım yoluyla vatandaşlık elde etmek isteyen kişiler ülkede gerçekleştirdik yatırım miktarına bağlı olarak vatandaşlık hakkı elde edilmektedir. Söz konusu hakkın daha net anlaşılması amacıyla Türkiye’de vatandaşlık hakkı elde etmek isteyen bir yatırımcının izlemesi gereken yollar özetle şu şekildedir:

  • Türkiye’de yatırım veya gayrimenkul seçimi,
  • Yatırımın gerçekleştirilmesi veya gayrimenkulün hizmet bedelinin ödenmesi,
  • Gerekli remi belgelerin hazırlanması ve teslim edilmesi,
  • Türkiye’de vatandaşlık başvurusunun gerçekleştirilmesi,
  • 3-6 ay aralığında başvurunun sonuçlanması.

Söz konusu süreç ve şartlar yatırım yoluyla vatandaşlık hakkı tanıyan ülkeler bazında değişiklik gösterebilmektedir.

Yabancılar ve Vatandaşlık Hukuku Avukatı – Yatırım Yoluyla Vatandaşlık Avukatı

Farklı bir ülkede vatandaşlık hakkı elde etmek istiyorsanız, söz konusu ülkenin konu ekseninde şartlı ve süreci hakkında profesyonel bir bilgi almanız yatırım yoluyla vatandaşlık süreci avukat yardımı noktasında oldukça kolaylaştıracaktır. Bu noktada işin uzmanı olan bir yabancılar ve vatandaşlık hukuku avukatı süreç hakkındaki en net bilgileri profesyonel bir şekilde size yansıtılacaktır.

Yatırım yoluyla vatandaşlık hakkı elde etmek için alanında uzman bir yabancılar ve vatandaşlık hukuku avukatı ile iletişime geçebilir. Konu ile ilgili aklına takılan tüm soruları cevaplayabilirsiniz. Yatırım yoluyla vatandaşlık başvuru süreci ve sonrasında da vatandaşlık avukatı noktasında yardım alabilir süreci başarıyla tamamlamak için emin bir atım atabilirsiniz.

[widget-129]

Yorum Yap

İletişime Geç
İletişime Geç +90 (212) 217 33 00